Czy wycieczka kamperem jest tania? Poznajcie fakty i nie wierzcie w mity

Caravaning cieszy się coraz większą popularnością, co w sumie zrozumiałe. To nie tylko zwykłe podróżowanie, to także styl życia. Ale na temat caravaningu powstało wiele mitów. Czas najwyższy rozprawić się z nimi i dowiedzieć się, czy podróżowanie kamperem jest tanie. Poznajcie więc fakty i nie wierzcie w mity.

Ile kosztuje wypożyczenie kampera?

Wiadomo, że podróżowanie jest drogie, a biorąc pod uwagę ceny paliwa można być wręcz przerażonym. Jednak poza pracą każdy człowiek musi nieco odpocząć i choć raz w roku wybrać się na wczasy czy choćby wycieczkę. I tutaj zaczynają się pierwsze rozbieżności, bo ceny wczasów są bardzo różne. Jednocześnie coraz mniej osób ma ochotę na spędzanie czasu tylko na plaży. Stąd właśnie rośnie popularność podróżowania kamperem. Ale czy taka wycieczka jest droga? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Można powiedzieć, że to zależy. Jeżeli macie swój kamper, to rzeczywiście odpowiedź brzmi „nie”. Natomiast zupełnie inaczej sytuacja wygląda, gdy kampera nie posiadacie. Nowe luksusowe kampery to koszt około 900 tysięcy, ale przecież nie trzeba od razu zakupić modelu nowoczesnego. Można zastanowić się nad zakupem kampera używanego czy nawet do remontu. Tym bardziej, że ceny części do kamperów nie są wcale wysokie. Bardzo łatwo znaleźć ogłoszenia używanych kamperów. Modele z lat 80-tych czy początku 90-tych można zakupić nawet za 30 tysięcy i trzeba przyznać, że taka inwestycja wydaje się opłacalna. Pomyślcie tylko ile kosztuje doba w pokoju hotelowym. Ceny za średnie warunki w miastach turystycznych często rozpoczynają się od 500 złotych. Jest jeszcze możliwość wypożyczenia kampera i w tym przypadku ceny rozpoczynają się od 300 złotych. Przy czym trzeba zdawać sobie sprawę, że mowa tutaj o kamperach starszych.

Czy wycieczka kamperem może być tania?

Jak już wiecie inwestycja w kamper może szybko się zwrócić tym bardziej, gdy lubcie wycieczki i często macie ochotę gdzieś wyjechać. Nawet jeżeli zakupicie model używany i do remontu to nadal koszty nie będą wysokie. W końcu wystarczy tylko gruntownie kamper posprzątać, na podłogę można dać wykładzinę. Meble kuchenne czy sprzęty do kampera można także kupić używane. Pozostają jeszcze części, ale i tutaj nie ma problemu. My polecamy Wam części do kamperów w Intercamp.pl . Są najwyższej jakości, a przy tym ich cena jest naprawdę korzystna. Skoro wiecie, że zakup używanego samochodu się opłaca, to czas poznać inne koszty. Otóż, gdy już macie kamper, to możecie sporo zaoszczędzić. Przede wszystkim nie wydajecie na hotel, ale też nie musicie stołować się w restauracji. Mając sprzęt, możecie wszystkie posiłki wykonywać samodzielnie. To bardzo wygodna opcja, gdy ma się dzieci. Do tego za każdym razem, gdy macie ochotę odpocząć, możecie się zatrzymać w odpowiednim miejscu i przejść się na spacer czy też po prostu dać dzieciom przekąski, gdy zbyt marudzą. Ale trzeba przyznać, że i dzieci takie podróże zdecydowanie lepiej znoszą i zazwyczaj są spokojniejsze.

Dla kogo wycieczka kamperem jest najlepszym wyborem?

Oczywiście dla wszystkich, którzy kochają wycieczki i lubią zwiedzać nie tylko popularne miejsca, ale też mniej znane. Sami decydujecie, co chcecie zobaczyć i gdzie się zatrzymać. Jeżeli macie ochotę w danym miejscu spędzić więcej czasu, to możecie. A wiadomo, że wybierając się na wycieczkę z biura podróży albo spędzacie większość czasu na plaży, albo jesteście na wycieczce objazdowej, gdzie wszystko jest zaplanowane i nie ma nawet chwili, by zakupić lokalne produkty czy porozmawiać z mieszkańcami. Jednocześnie to dobry wybór dla wszystkich, którzy nie lubią siedzieć w domu i w każdy wolny dzień chcą poznać nowe miejsca.

O czym jeszcze pamiętać podróżując kamperem?

Jeżeli wybieracie się na wycieczkę poza granice Polski warto wykupić ubezpieczenie. Do tego nie zapomnijcie sprawdzić, gdzie znajdują się miejsca postojowe. Do tego, aby nie wydawać dużo koniecznie przygotujcie część dań już w domu i umieśćcie je w lodówce. Ważna jest także wygoda, zatem spakujcie kołdry i poduszki. I teraz najważniejsza rzecz: zadbajcie o zaopatrzenie w coś słodkiego. A to na wypadek, gdyby dzieci zaczęły marudzić, a Wasza cierpliwość powoli się wyczerpywała.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *