Idealna zieleń, naturalny wygląd. Angielski trawnik

Utrzymanie pięknego trawnika wymaga sporych nakładów czasowych i finansowych. Trawa musi mieć zapewnione odpowiednie podłoże, bogate w substancje odżywcze, być regularnie podlewana i odchwaszczana. Wymaga również systematycznego przycinania, wygrabiania. Po zimie wygląda tragicznie, ponownie trzeba przeprowadzić szereg zabiegów pielęgnacyjnych, aby móc przez parę miesięcy cieszyć się zielonym runem. Godną polecenia alternatywą będzie sztuczna trawa ogrodowa. Jest zdecydowanie łatwiejsza w pielęgnacji, tańsza w eksploatacji, odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nie trzeba jej nawadniać, stosować nawozów, walczyć z chwastami.

Sztuczna trawa z rolki lepsza niż naturalna?

Zielona murawa prezentuje się bardzo efektownie, ale niestety trudno utrzymać ją w nienagannym stanie przez dłuższy czas. Zimą można zapomnieć o pięknej murawie, jeśli nie zastosuje się sztucznej trawy. Jest to świetne rozwiązanie zarówno do przydomowego ogrodu, jak i na boisko sportowe. Naturalna trawa szybko marnieje, jeśli jest intensywnie użytkowana. Poruszanie się po niej zaczyna być coraz mniej komfortowe, zwiększa się ryzyko urazów i kontuzji. Nie ma tego problemu przy murawie sztucznej, odpornej na uszkodzenia mechaniczne i działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Do produkcji syntetycznej trawy sięga się po wysokiej jakości materiały, włókna mocuje się na specjalnym podkładzie, co przeciwdziała ich wyrywaniu. Sztuczna trawa ma wysokie walory użytkowe i estetyczne przez długi czas, dotyczy to nawet boiska piłkarskiego. Naturalna trawa wymaga szczególnej uwagi, wykonywania rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych przez cały okres jej wzrostu. Pochłania to sporo czasu i pieniędzy. Nigdy nie można liczyć na to, że trawa będzie ładnie rosnąć, stanie się gęsta, bo może ulec zniszczeniu na skutek choroby, szkodników, ostrych promieni słońca. Sztuczna murawa zawsze wygląda efektownie, wystarczy ją co jakiś czas wyczesać szczotką, umyć z kurzu i odkurzyć.

Dlaczego układanie sztucznej trawy jest dobrym rozwiązaniem?

Częste chodzenie po naturalnej trawie sprawia, że powstają na niej nieestetyczne ślady, czasem marnieje. Pojawiają się wytarte obszary, konieczne staje się dosianie ubytków i czekanie na wyrośnięcie nowej trawy. Sztuczna trawa może być intensywnie eksploatowana, nie trzeba martwić się regeneracją podłoża, jest zawsze gotowa do użytku. Mogą bawić się na niej dzieci, biegać piłkarze. Świetnie sprawdzi się na polu namiotowym lub korcie tenisowym. Po sztuczną trawę sięga się także w przypadku balkonu i tarasu. Jako że nie wymaga ona podlewania, to oszczędza się pieniądze na energii elektrycznej i wodzie. Jest to wobec rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne. Znika konieczność stosowania chemicznych środków ochrony roślin. Bardzo wielu producentów syntetycznej trawy wykorzystuje rozmaite tworzywa z recyklingu lub materiały nadające się do ponownego przetworzenia. Sztuczna trawa jest bezpieczna w użyciu, nawet małe dzieci mogą mieć z nią kontakt. Do złudzenia przypomina naturalne runo z wyglądu i w dotyku.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *