Jak wykorzystać miejsce pod schodami?

Praktycznie w każdym domu są niewykorzystane miejsce. Powodem może być ich trudna dostępność, ograniczona przestrzeń lub inne niedogodności. Jednym z takich miejsc może być przestrzeń pod schodami. W Twoim domu również takie miejsce się znajduje? Urządziłeś sobie tam podręczny magazynek i używając delikatnych słów, panuje tam co najmniej bałagan? Wiemy jak optymalnie wykorzystać to miejsce, aby standard Twojego życia uległ zdecydowanej poprawie.

Spiżarnia pod schodami

Wystarczy kilka desek i wsporników, aby pod schodami zaaranżować całkiem praktyczną i bardzo funkcjonalną spiżarkę na domowe przetwory i zapasy jedzenia. Co będziesz potrzebować, aby taki magazynek mógł powstać? Policzmy: deski, wsporniki stalowe, kołki i może trochę farby do zaimpregnowania desek i wsporników. Całość wydatków powinna zamknąć się w kwocie około 200 do 300 złotych.

Pomieszczenie dla psa lub kota

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem psa lub kota i zwierzęta te mieszkają w Twoim domu, na pewno chciałbyś zapewnić im miejsce do przebywania. To komfort zarówno dla domowników, jak również samych zwierząt. Nie będziemy tu podkreślać zalet wynikających z higieny takiego rozwiązania. Miejsce pod schodami świetnie nadaje się do umieszczenia tam kuwety dla kota lub legowiska dla psa. Można również pójść o krok dalej i pomieszczenie to zamknąć specjalnymi drzwiczkami lub kratą. Jest to praktyczne rozwiązanie, umożliwiające sprawowanie pełnej kontroli nad domowymi zwierzętami, szczególnie wtedy kiedy posiadamy w domu małe dzieci lub odwiedzają nas goście.

Rowerownia, wózkowania, miejsce na opony

Przestrzeń pod schodami idealnie nadaje się do tego, aby zaaranżować tam przechowalnię opon do samochodu, wózków dziecięcych, rowerów czy innych okazjonalnie użytkowanych przedmiotów. Aby zapewnić im największe bezpieczeństwo warto kupić tam dedykowane uchwyty i mocowania do ściany. W takim miejscu nie można również zapomnieć o oświetleniu. Może to być prowizoryczna żarówka lub lampa przemysłowa. Chodzi o to, aby korzystanie z miejsca pod schodami było możliwe także wtedy, kiedy brakuje światła naturalnego.

Ile kosztuje aranżacja miejsca pod schodami?

Jeśli większość opisanych tutaj prac wykonasz samodzielnie, nie musisz się obawiać wysokich kosztów remontu. A jeśli nawet zamierzasz korzystać z usług profesjonalistów, musisz się liczyć z nieznacznie wyższymi kosztami remontu. Jego finansowaniem może się okazać szybka gotówka na dowód osobisty. Co to takiego? Szybka gotówka to nic innego jak pożyczka gotówkowa na dowolny cel. W twoim przypadku może służyć zakupowi niezbędnych materiałów.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *