Jak z niczego zrobić coś – czyli nowe życie starych ubrań i ich sprzedaż!

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że kupujemy za dużo ubrań i wiele z nich i tak potem ląduje na dnie szafy. A jakby tego było mało to jeszcze o nich zapominamy. Przez to wydajemy zdecydowanie za dużo i do tego generujemy zdecydowanie za dużą ilość śmieci. Zatem czas dać sobie solidny szlaban na zakupy odzieżowe i wykorzystać to, co ma się już w szafie. Dlatego też czas najwyższy dać nowe życie starym ubraniom. Część z nich potem możecie zostawić sobie, a część sprzedać i zarobić. Dlaczego więc nie spróbować? Jeżeli więc lubicie się wyróżniać, bądź interesujecie się modą, to owe projekty przypadną Wam do gustu i to w 100%.

Stare jeansy – nowy look

Czasami okazuje się, że mamy naturę chomika, bo w szafie można znaleźć jeansy, których rzeczywiście nijak nie można określić mianem modnych. Mają one długie i szerokie nogawki i to nieco dzwonowate. Ale to naprawdę dobrze, bo dzięki temu możecie zrobić jeansowe kuloty, które są bardzo modne. Wystarczy tylko ubrać je, następnie zaznaczyć na wysokości 5 cm przed kostką, chyba, że jesteście bardzo niskie, to wtedy lepiej zaznaczyć mniej. Tutaj mamy dla Was radę: zaznaczajcie kredą, bo łatwo można ją zmyć, a szpilki nie tylko kłują, ale mają też tendencję do tego, że wypadają. Teraz wystarczy już tylko ściągnąć spodnie, umieścić je na stole i w miejscu, gdzie zaznaczyłyście narysować równą linię. Pozostaje już tylko uciąć część nogawki i ją obszyć. I teraz przyda się jeszcze nieco koronki, bo cienki pasek koronkowy umieszczacie w dolnej części i przyklejacie go bądź przyszywacie. Trzeba powiedzieć, że na pewno trudno będzie Wam się rozstać z takimi spodniami.

Koszula w nowym wydaniu

Pewnie każda z Was ma koszulę, do której ma wiele zastrzeżeń i większość z nich dotyczy wieku. Jeżeli rzeczywiście koszula długo „mieszkała” na dnie szafy, czas najwyższy dać jej szansę i nowe życie. Jeżeli nie nosiłyście jej, bo rozchodzi się na linii biustu czy brzucha, to zawsze potem możecie ją sprzedać. Zatem czas przejść do pracy. Otóż odcinamy rękawy – tak rękawy. Następnie obszywamy powstały bezrękawnik. A teraz najlepsze, czyli wykonamy rękawy, wykorzystując tkaniny dekoracyjne. Może być to tiul, dzięki temu przygotujecie świetne szerokie rękawy. Jeżeli koszula jest biała, to rękawy mogą być kontrastujące, czyli warto postawić choćby na czarny materiał czy nawet taki w kolorze butelkowej zieleni. Przyszywamy je do koszuli, ale pamiętajcie, że rękawy powinny być dosyć szerokie, wtedy efekt będzie jeszcze lepszy. Pozostaje już tylko zrobienia zdjęcie i wystawienie koszuli na jakimś portalu sprzedażowym. Koniecznie poszukajcie dobrej hurtowni tkanin dekoracyjnych.

Ze spódnicy i swetra powstanie fajna sukienka

Jeżeli w szafie macie jakąś spódnicę, w której już nie chodzicie, bo uważacie, że jest zbyt ekstrawagancka, to na pewno do tego projektu się przyda. Trzeba jeszcze znaleźć bluzkę o kroku oversize. Gdy i ją macie czas połączyć te dwie rzeczy, tworząc sukienkę. Oczywiście to nie koniec pracy, bo należy jeszcze na całej długości wszyć zamek – rzecz jasna z tyłu. Teraz znowu przydają się tkaniny dekoracyjne. Otóż tworzymy tiulowe zakładki. Przyszywamy je z boku kreacji, bo obu stronach, a także z przodu. Z tyłu nie należy tego robić, gdyż zakładka może kolidować z zamkiem. Oczywiście to nadal nie koniec, bo przyda się jeszcze farba do ubrań choćby w kolorze chabrowym. Dzięki temu sukienka będzie jednak monochromatyczna. Efekt przewyższy Wasze oczekiwania.

Dobre buty – duży problem

Jeżeli macie parę klasycznych czółenek, które są minimalistyczne i w sumie niczego sobie, ale niestety są na Was za małe bądź Wam obdzierają, to zawsze można je sprzedać. Przy czym pospolitego obuwia jest naprawdę sporo. Czas więc wybrać takie, które pozwoli się wyróżniać. Zatem czas ozdobić Wasze czółenka. Wystarczy tylko wykonać z materiałowych tasiemek szeroką kokardkę, następnie udekorować ją perełkami i dobrym klejem przykleić na tył obuwia, na wysokości pięt. Efekt będzie świetny i takie buty pewnie szybko się sprzedadzą.

Oto nasze rady jak z niczego zrobić coś i na tym „czymś” możecie jeszcze zarazić. A przy tym będziecie wyznawać modną obecnie filozofię no waste, wszak troska o środowisko jest bardzo ważna.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *