Lasery a depilacja

Laserowe usuwanie owłosienia to obecnie najbardziej popularny sposób depilacji, przede wszystkim ze względu na jego wysoką skuteczność. Sprzęt do depilacji laserowej jest bardzo zróżnicowany, na rynku znajdziemy wiele różnych laserów. Czy wszystkie gwarantują taką samą skuteczność? Czym różnią się od siebie poszczególne modele? Co warto o nich wiedzieć? Odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania.

Czy wszystkie lasery do depilacji są takie same?

Nie wszystkie lasery do zabiegów depilacji cechują się taką samą skutecznością. Na rynku znajdziemy dziś zarówno mniej, jak i bardziej zaawansowane urządzenia, różniące się od siebie marką, producentem, krajem pochodzenia, parametrami, skutecznością, długością trwania zabiegu czy bolesnością. Lasery mogą mieć inną głowicę, długość fali czy czas trwania impulsu. Na przykład laser rubinowy o długości fali 694 nm, swego czasu był jedynym z pierwszych urządzeń do usuwania owłosienia na twarzy, jednak skutecznie działał jedynie na ciemne włoski, podobnie jak laser aleksandrytowy, który również nie radzi sobie z jasnym owłosieniem. Jedyną częścią wspólną  urządzeń do depilacji laserowej jest to, że są nowoczesne sprzęty są całkowicie bezpieczne i nie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Wszystkie urządzenia do depilacji laserowej dopuszczone do obrotu w UE, muszą spełniać określone normy unijne oraz posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty.

 

Medyczny laser MedioStar Next Pro

Obecnie jednym z najlepszych i najbardziej polecanych sprzętów do depilacji jest niemiecki laser MedioStar Next Pro, którego używamy również w naszym salonie depilacji laserowej we Wrocławiu.  MedioStar Next Pro posiada dwie długości fali – standardową 810 nm oraz 940 nm, dzięki czemu skutecznie niszczy strukturę włosa i można go stosować również przy depilacji jaśniejszych włosków – rudych czy ciemnobrązowych. Sprzęt ten jest całkowicie bezpieczny – oddziałuje wyłącznie na włoski, nie niszcząc i nie uszkadzając skóry wokół. Z powodzeniem można go stosować przy każdym zabiegu – depilacji bikini, pach, wąsika, pleców czy nóg.

 

MedioStar Next Pro vs urządzenia IPL oraz VPL

Laser diodowy MEdioStar w porównaniu z innymi urządzeniami typu IPL i VPL, charakteryzuje się on znacznie lepszą skutecznością, która sięga do 95%. IPL oraz VPL nie są tak naprawdę laserami, mimo iż często tak się je określa. Przy zabiegach z IPL istnieje ryzyko poparzenia, gdyż urządzenie to wysyła jednocześnie wiele długości fal, które rozgrzewają również tkankę wokół włosa. Z powodzeniem można je wykorzystać na przykład przy zamykaniu naczynek, jednak przy zabiegach depilacji efekty niestety mogą nie być zadowalające.

 

Elektroliza – kolejny sposób na laserowe usuwanie owłosienia

Elektroliza również należy do jednej z metod laserowej depilacji. Polega ona na wprowadzeniu do cebulki elektrody, przez którą przepływa prąd niszczący białka, odpowiadające za wzrost włosków. Mimo że jest to skuteczny sposób depilacji, to może powodować obrzęk, zaczerwienienia oraz podrażnienia. Oprócz tego zabieg jest długi i bolesny.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *