Tatuaż na szyi – hit czy kit? Krótko i na temat

Kiedyś tatuaż na szyi dobitnie kojarzył się z kryminalistą. W dzisiejszych czasach osoby z przeszłością więzienną i mafijną także nie stronią od tego typu ozdób, jednak już od jakiegoś czasu weszły one do szerszego kanonu. Czy słusznie? Czy tatuaż na szyi to hit czy raczej kit? Poznajcie nasze zdanie na ten temat.

Tatuaże na szyi – kto może się na nie zdecydować, a kto raczej powinien zrezygnować?

Teoretycznie na tatuaż na szyi może sobie pozwolić każdy. W praktyce często jest to źle widziane w środowisku zawodowym. O ile tatuaż na szyi można ukryć pod kołnierzykiem, tak nikogo nie powinno obchodzić, że się go posiada. Inaczej rzecz ma się z tatuażem wykonanym z przodu szyi, który w dodatku jest sporym wzorem. Taka dziarę trudno ukryć, choć jeśli się uprzeć to można wybrać arafatkę, szalik lub fular. Zatem jakiś wybór zarówno w wersji casualowej, jak i formalnej jest. Po co jednak robić sobie tatuaż jeśli nieustannie trzeba go przesłaniać? Niewątpliwie tatuaż na szyi jest elementem charakterystycznym. Może być to niewielki napis, który łatwo zasłonić pod kołnierzykiem albo ogromny orzeł z rozłożonymi skrzydłami w stylu Rio z serialu „Good Girls”. Nawiasem mówiąc jest to sztuczny tatuaż, a aktor nie ma go w rzeczywistości. Jednak wiele osób już zaczęło naśladować ten styl. Od takich tatuaży nie stronią przede wszystkim rockmani, gdyż w ich przypadku jest to akceptowalne przez wszystkich. Decydują się na nie również sportowcy. Jeśli chodzi o aktorów to także mamy wielu wielbicieli tatuaży na szyi, choć decydują się na nie rzadziej niż wyżej wymienieni, a to z prostej przyczyny. Czasem rola wymaga braku tatuażu, a nie zawsze jego zasłonięcie jest proste i potrzeba sporo czasu, by specjalnym kamuflażem go przesłonić. Na takie tatuaże decydują się oczywiście także artyści tatuażu, wszak dla nich to reklama własnej pracy i wizytówka. Nie będzie on dobrym wyborem dla osób pracujących w kontakcie z klientem. Np. Starbucks nie zatrudnia osób z widocznymi tatuażami na twarzy. Zatem jeśli nie można go przesłonić, często jest się dyskryminowanym w walce o zatrudnienie.

Tatuaże na szyi – jakie motywy są popularne?

Jeśli chodzi o rodzaje tatuaży to poza skryptami modne są zarówno kolorowe, jak i czarne tatuaże na szyi. Tutaj motywy są przeróżne od wspomnianych ptaków, przez serca, dzikie zwierzęta takie jak tygrysy czy wilki, kwiaty czy też motyle. Te ostatnie częściej wykonują kobiety niż mężczyźni. Jeśli chodzi o style tatuowania, to popularny jest zarówno ilustracyjny, portretowy, z wyraźnymi lub rozmytymi konturami. Ciekawym wyborem dla odważnych i chcących się wyróżnić są tzw. tatuaże bioniczne. Łączą one abstrakcję z obrazem wnętrza ciała. Zatem ścięgna czy tętnica szyjna mogą być wkomponowane razem z łańcuchami bądź też kołami zębatymi albo innymi motywami. Takie tatuaże to prawdziwa sztuka i choć na pierwszy rzut oka mogą budzić grozę, to przy bliższym spojrzeniu budzą podziw. Są również bardzo męskie. Wśród stylów tatuowania na szyi, zwłaszcza z tyłu czyli na karku bądź z boku można również zdecydować się na tatuaż 3D. Motyl, który usiadł na szyi i wygląda jakby szykował się do odlotu prezentuje się pięknie. Efektowny będzie również portret w wersji 3D.

Jak pielęgnować tatuaż na szyi?

Jeśli chodzi o dobór stroju to sprawa jest prosta. Wszystko zależy od tego czy tatuaż na szyi chce się eksponować czy też nie. Jedno jest pewne trzeba o niego zawsze dbać, niezależnie od tego czy jest akurat widoczny. Tu świetnie sprawdzi się krem do tatuażu. Taki kosmetyk pozwala pielęgnować skórę po wykonaniu tatuażu i odpowiednio ją nawilżyć. Tattoo cream chroni również przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, które wpływa na blaknięcie tatuażu. Wreszcie odpowiednio dobrany krem do tatuażu przyspiesza gojenie bezpośrednio po jego wykonaniu. Należy go używać zarówno na początku, jak i później. Zatem stanie się nieodłącznym elementem męskiej kosmetyczki.

Czy tatuaż na szyi to hit czy raczej kit?

Teraz przejdźmy do meritum. Czy warto zdecydować się na tatuaż na szyi? I tak i nie. Wszak jest wiele miejsc na ciele, gdzie można wykonać sobie tzw. dziarę. O ile jest to tatuaż na karku często można go przesłonić dłuższymi włosami i wtedy problem jest z głowy, a kiedy chce się go wyeksponować, po prostu upiąć włosy. Nie każdy mężczyzna jednak chce mieć długie włosy, zatem to nie rozwiązanie dla każdego. Tatuaże na szyi mogą być wykonane na tyle nisko, blisko obojczyka, że łatwo zasłonić je kołnierzykiem. Duży tatuaż jest już raczej nie do przesłonięcia, zatem decyzja o jego wykonaniu musi być starannie przemyślana. Oczywiście trzeba jeszcze wybrać dobre studio tatuażu, gdzie pracują prawdziwi artyści.

Na koniec przypominamy, że jakikolwiek tatuaż wybierasz, musisz pamiętać o jego pielęgnacji. Zatem krem do tatuażu będzie niezbędny.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *