Top 5 dekoracji z drewna, które możesz wykonać samodzielnie

Dekoracje powinny znajdować się w każdym domu. Trzeba zdawać sobie sprawę, że stanowią one swoistą kropkę nad „i” i sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru. Oczywiście nie można zapominać, że właśnie dzięki dekoracjom można odmienić nawet nudne wnętrze i sprawić, że przestanie być ono nudne i nabierze charakteru. Można wykonać je z drewna samodzielnie. Poznajcie top 5 propozycji.

Top 1: ramka drewniana

Na początek możecie wykonać ramkę drewnianą. Będziecie do tego potrzebować drewnianej sklejki bądź kilku drewnianych listewek. Cała praca nie powinna zająć Wam dużej ilości czasu. Tak naprawdę wystarczy tylko skleić deski, używając do tego celu odpowiedniego kleju. Polecamy Wam klej poliuretanowy do kupienia w Ataszek.pl. Wystarczy tylko złączyć listewki i już można cieszyć się naprawdę ciekawym efektem. Oczywiście pamiętajcie, aby wcześniej całą powierzchnię dokładnie wyszlifować, a także odtłuścić, dopiero potem można przejść do pomalowania jej na wybrany kolor. Warto do tego celu użyć farby w kolorze typu brudna biel. Jednocześnie pamiętajcie, aby nie zasłonić słoi sęków, które sprawiają, że ramka jest unikalna i jedyna w swoim rodzaju. Możecie jeszcze dodatkowo ją ozdobić i w tym przypadku sprawdzą się cyrkonie. W ten sposób zyskacie efekt glamour. Pozostaje już tylko zakupienie szklanej szybki bądź też takiej z plastiku.

Top 2: drewniana impresja, czyli coś ciekawego

Przeglądając ofertę sklepów można dojść do wniosku, że w niemal każdym znajduje się to samo. Zazwyczaj są to rzeczy dość pospolite. Oczywiście można znaleźć unikalne, jednak wtedy ich cena jest wysoka. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać unikalne dekoracje samodzielnie, tym bardziej że każdy rysunek drewna dzięki słojom i sękom jest jedyny w swoim rodzaju. Potrzebować będziemy kawałki drewna, a także kawałki gałązek. Wszystkie muszą być maksymalnie wysuszone. Każdy element możecie pomalować na wybrany przez Was kolor. Następnie wystarczy tylko włożyć te kawałki do szklanej miski i zalać żywicą epoksydową. Efekt przerośnie Wasze oczekiwania. W górnej części wystarczy już tylko umieścić płatki róż i dzięki temu zyskacie dekorację, która pięknie pachnie.

Top 3: szkatułka drewniana z decoupage

Możecie także samodzielnie przygotować drewnianą szkatułkę. Do tego celu przyda się odpowiedni sprzęt. Może być to szlifierka albo papier ścierny. Bazą oczywiście będzie stara szkatułka, którą najpierw wyszlifujemy papierem ściernym. Następnie przystąpimy do jej dekoracji. Możemy wykorzystać papier do decoupage. Potrzebny będzie także odpowiedni klej. Możemy wycinać poszczególne fragmenty z serwetki i przyklejać kawałek po kawałku, tworząc unikalną mozaikę kwiatową czy geometryczną. Po przyklejeniu trzeba odczekać jakiś czas i można jeszcze pokryć szkatułkę specjalnym impregnatem. Dzięki temu dekoracja będzie trwała. Jeżeli chcecie, żeby zyskała nutkę glamour, to użyjcie nieco kleju brokatowego.

Top 4: łapacz snów z drewna

Z drewna możemy wykonać jeszcze dekorację, która sprawdzi się zarówno do sypialni dorosłych, jak i sypialni dziecka. A tą dekoracją jest łapacz snów. Warto zwrócić uwagę na jego symbolikę. W końcu ma odganiać koszmary, a przyciągać tylko i wyłącznie dobre sny. Aby przygotować taką dekorację potrzebujecie drewnianego krążka, w którym wykonujecie kilka otworów. Teraz w zależności od waszych preferencji możecie nawlec piórka na nitkę albo wykonać piórka ze sznurka techniką makramy. Oczywiście druga wersja będzie trudniejsza, jednak efekt będzie ciekawszy.

Top 5: drewniana zakładka

Ostatnią dekorację również przygotujemy szybką. Wystarczą tylko kleje poliuretanowe, gruba tektura oraz kilka drewnianych listew. Tutaj zachęcamy Was do wykonania dekoracji dla każdego członka rodziny. Na wyszlifowany kawałek drewna nakładamy klej, następnie umieszczamy po każdej ze stron grubą tekturę i czekamy aż całość wyschnie. Ponownie na tekturę nakładamy klej i przyklejamy dekoracje. Mogą to być wycinki z gazet, mogą to być także koraliki. Tak naprawdę można użyć wszystkiego, ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *