Top 5 sposobów na spędzenie weekendu ślubnego i to niekoniecznie w SPA

Coraz więcej par po ślubie nie wybiera się na żaden długi wyjazd, gdyż zwyczajnie nie mają tyle wolnego. Ale przecież trzeba jakoś uczcić zawarcie związku małżeńskiego. Jednak wiele osób wybiera SPA. A co byście powiedzieli na zdecydowanie inne spędzenie weekendu ślubnego? Jeżeli jesteście ciekawi naszych propozycji, to koniecznie przeczytajcie nasz wpis, w którym przedstawimy Wam top 5 pomysłów.

Top 1: wycieczka rowerowa – Forteczna Trasa Rowerowa

Skoro pogoda jeszcze jest względnie dobra, to czas ją wykorzystać nim przyjdzie ochłodzenie, zatem naszym pierwszym pomysłem na weekend ślubny jest wycieczka rowerowa. Jeżeli macie rowery trekkingowe, to idealnie się składa. A jeżeli nie, to czas na zakupy, gdyż są one najlepszym wyborem dla miłośników długich podróży, wszak zapewniają maksymalny komfort i wygodę. Czas więc wybrać trasę. Naszym zdaniem doskonałym wyborem będzie Forteczna Trasa Rowerowa. Jeździ się zasadniczo tylko po lokalnych drogach, alei leśnych. Prowadzi wzdłuż linii fortów Twierdzy Przemyśl. Dzięki temu nie tylko macie okazje podziwiać wspaniałą przyrodę, ale też poznać zespół obiektów militarnych. Ok, może trasa nie wydaje się nader romantyczna, ale jest na pewno ultra ciekawa, a przy tym spędzicie wspólnie czas. W trakcie wycieczki możecie natomiast urządzić sobie romantyczny piknik w lesie i znowu cieszyć się swoim towarzystwem.

Top 2: wycieczka rowerowa – Szlak Kanału Elbląskiego

Nasza kolejna propozycja także zachwyci osoby, które uwielbiają piękne widoki. Nie będziemy oryginalni, to znowu wycieczka rowerowa, ale tym razem polecamy zwiedzenia Szlaku Kanału Elbląskiego. Możecie podziwiać Kanał Elbląski, ale też poznać jego historię czy zobaczyć wyjątkowe zabytki techniki. Potem każde z Was może zostawić na chwilę swój rower trekingowy i wspólnie wybrać się na wycieczkę statkiem. Znowu będzie romantycznie, tym bardziej że będziecie płynąć w otoczeniu tak pięknej przyrody. A po wszystkim pozostaje już tylko pójść do jeden z tradycyjnych restauracji i cieszyć podniebienie wyjątkowymi smakami.

Top 3: weekend nad morzem

W Polsce jest wiele miejsc, które warto zwiedzić i poznać. Na pewno niejednokrotnie byliście nad polskim morzem. Jednak zamiast tylko wylegiwać się na plaży, zdecydowanie lepiej jest poznać zabytki. A tutaj macie wiele możliwości. Jedną z piękniejszych miejscowości nad polskim morzem jest Świnoujście, które obfituje nie tylko w ładne plaże, ale też w multum zabytków. Mamy więc dla Was fajne rozwiązania. Jednego dnia urządzacie sobie romantyczny spacer po plaży, natomiast drugiego zwiedzacie miasto. Warto zobaczyć choćby latarnie morską czy Podziemne Miasto na Wyspie Wolin bądź też Stawa Młyny. Nie musicie nawet wybierać się samochodem, bo połączenia kolejowe także są całkiem dobre, a i bilety tanie.

Top 4: weekend last minute

Wiele biur podróży organizuje nie tylko wczasy last minute, ale też wycieczki weekendowe. Są one tanie, a naprawdę można poznać najpiękniejsze miejsca w Europie. Dlatego też warto przeglądać oferty, gdyż czasami można znaleźć naprawdę ciekawe. Pamiętajcie, że większość krajów wymaga tzw. paszportu covidowego, a jeżeli go nie posiadacie, to sprawdźcie też ofertę wycieczek last minute w Polsce – w końcu Polska jest pięknym krajem.

Top 5: romantyzm level hard

Są takie miejsca, które kojarzą się z miłością i romantyzmem. Niewątpliwie do takich miejsc zalicza się Paryż. Zamiast więc spędzać weekend w SPA, lepiej spakować małą walizkę i wybrać się do Paryża. Jest to magiczne miasto, gdzie zachwyci Was nie tylko atmosferą, ale też jedzeniem opartym na afrodyzjakach. Wieczorem możecie wybrać się na rejs po Sekwanie, a potem zjeść kolację, popijając wyśmienitego szampana. Kolejnego dnia oczywiście musicie wybrać się na Pola Marsowe i wjechać na szczyt wieży Eiffla. Możliwości jest wiele. Ale to nie koniec atrakcji, bo będąc w Paryżu trzeba odwiedzić Muzeum Życia Romantycznego, ale i zapiąć kłódkę na moście jako znak Waszej miłości.

Oto 5 naszych propozycji. Możecie wybrać weekend bardziej aktywny, ale i pełny wypoczynku. Dobrym wyborem jest także wycieczka weekendowa last minute. Pozostaje już tylko zabrać dobry humor i jeszcze lepszy nastrój.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *