Wielorazowa, jednorazowa, a może elektryczna – jaka maszynka do golenia będzie idealna właśnie dla Ciebie

Golenie to temat rzeka. Ilu mężczyzn, tyle opinii, choć patrząc często na ich podrażnioną skórę można odnieść wrażenie, że o goleniu nie widzę nic. Dlatego też postanowiliśmy przygotować nasz wpis na temat doboru maszynki do typu skóry. Pamiętajcie, że dzięki temu można pozbyć się podrażnień, ale i wrastających włosków, a także uczulenia. Wielorazowa, jednorazowa, a może elektryczna – jaka maszynka do golenia będzie idealna właśnie dla Ciebie.

Golenie manualne, czyli maszynka wielorazowa w czystej odsłonie

Coraz popularniejsze są maszynki wielorazowe. Dzięki nim można ogolić się na gładko. Oczywiście na tym zalety się nie kończą, bo taka maszynka jest ekonomiczna. Wystarczy tylko co jakiś czas wymieniać wkład do maszynki. Zasadniczo przyjmuje się, że jedna żyletka powinna posłużyć na 3 do 6 goleń, po czym należy ją wymienić na nową. Jednak ten okres może być dłuższy, bo w dużej mierze częstotliwość wymiany zależy od rodzaju Waszego zarostu. Rzecz jasna w przypadku takiego golenia warto, a nawet trzeba stosować dobre kosmetyki nawilżające, a więc mogą to być kremy czy pianki, nie należy absolutnie golić się na sucho, a także nie należy stosować mydła, bo przez takie postępowanie jeszcze bardziej podrażnicie skórę i niestety będziecie zmagać się także z uczuleniem bądź wrastającymi włoskami. Musimy jeszcze wspomnieć o dizajnie takich maszynek, które są retro, eleganckie, ale i maksymalnie stylowe. Wkład do maszynki do golenia także nie wychodzi w ogólnym rozrachunku drogo, zatem naszym zdaniem warto postawić na takie golenie.

A może jednorazówka?

Z maszynkami jednorazowymi jest tak, że można je lubić, ale i wręcz przeciwnie. W teorii wyposażone są w pasek nawilżający, ale nie wiadomo dlaczego jeszcze podrażniają skórę. Nawet stosowanie dobrej pianki może się nie sprawdzić, szczególnie, gdy okaże się, że tą maszynką, którą golicie zarost z twarzy Wasza partnerka goli nogi. Cóż, o tym możecie bardzo szybko się przekonać, bo uczulenie, szczypanie i podrażnienie pojawia się bardzo szybko. Zaletą maszynek jednorazowych jest ich cena, bo są bardzo tanie. Także wkład do maszynki nie jest wymienny. Dodatkowo dostępne są maszynki z dwoma ostrzami dedykowane do lekkiego zarostu, ale i trzeba ostrzami – dedykowane do tego grubego. Takie maszynki musicie często wymieniać i niestety może się okazać, że po jednym razie konieczna jest wymiana, bo ostrza już się stępiły.

Maszynka elektryczna niejedno ma imię

Dostępne są także maszynki elektryczne, które dedykowane są do golenia na sucho. Są na pewno bardzo wygodne w użytkowania i tak naprawdę nie ma możliwości zacięcia się nimi. W tym przypadku wyróżniamy dwa rodzaje, a dokładnie golarki rotacyjne i foliowe. Warto dowiedzieć się o nich więcej. Te pierwsze posiadają obrotowe pierścienie, zazwyczaj trzy, które składają się z maleńkich nożyków i ich osłonek. Im droższa maszynka, tym więcej głowic. Najlepsze modele posiadają nawet 5 obrotowych części dzięki temu poruszają się w dość charakterystyczny sposób, który może przypominać ruch okręgów. Kolejną ich zaletą jest fakt, że dopasowują się do każdego kształtu twarzy. Możecie rzecz jasna postawić także na golarkę foliową. Posiada ona cieniutkie, metalowe folie, pod którymi znajdują się ostrza. Dzięki temu włoski usuwane są ruchem prostopadłym do skóry twarzy. Taka maszynka może poradzić sobie nawet z trudno dostępnymi włoskami i zapewnia na pewno lepszy efekt niż maszynka rotacyjna, jednak golenie nią jest również bardziej czasochłonne.

A może golarka elektryczna na mokro?

Dla miłośników szybkiego golenia pod prysznicem polecamy golarkę elektryczną, która goli na mokro. W tym przypadku zaletą jest fakt, że jest ona odporna nie tylko na wilgoć, ale i wodę. Jednak wadą jest jej cena, która może być zdecydowanie wyższa niż w przypadku innych modeli. Jeżeli chcecie uzyskać w miarę dobry efekt, to konieczne jest stosowanie dobrego żelu czy kremu, bo na samej wodzie nie usuniecie dokładnie grubego zarostu.

A na samym końcu przypominamy, że aby zmiękczyć zarost, warto wcześniej bardzo dokładnie umyć twarz dobrze nawilżającym żelem i opłukać ciepłą wodą. Dopiero potem warto przejść do golenia.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *