Związek na odległość – zaleta czy same kłopoty?

Związek na odległość nie jest rzadkością i ma szansę na przetrwanie, potrzeba jednak do tego sporo chęci i wysiłku. Z pomocą przychodzi Internet oraz telefon, które mogą zastąpić nam bezpośredni kontakt. Niestety, czasami takie związki narażone są na rozpad, nawet bardziej niż te na żywo, a miłość może się wypalić. Zdarzają się sytuacje, w których partnerzy gonią za pracą, przez co decydują się na rozłąkę lub dwoje ludzi poznało się w sieci i dzieli ich duża ilość kilometrów. Odległość nie musi być jednak barierą do tego, aby wciąż być razem. Dowiedz się o zaletach takiego związku oraz co zrobić, aby utrzymać tę relację.

Jak wytrwać?

Starajcie się kontaktować ze sobą tak często, jak jest to możliwe. Oprócz rozmów telefonicznych możecie korzystać z smsów, e-maili oraz różnych komunikatorów, by mieć możliwość zobaczyć siebie nawzajem przez kamerkę. Wykonujcie codziennie czynności nie odkładając słuchawki telefonu, dzięki temu możecie oglądać razem telewizję, komentując jednocześnie co się dzieje na ekranie. Poszukajcie wspólnych zainteresowań. Możecie obejrzeć jakiś serial albo pograć w gry online. Wasz kontakt nie zawsze musi być długi, ale powinien być regularny jeśli chcecie stale budować więź emocjonalną. Wystarczy jedna wiadomość lub kilka minut rozmowy, by móc usłyszeć głos ukochanej osoby oraz wiedzieć na bieżąco co nowego u niej. Nie zapomnijcie o poczcie, za jej pomocą możecie wysyłać sobie listy miłosne, kartki okolicznościowe oraz różne upominki. Mężczyzna może swojej wybrance zrobić wielką radość wysyłając jej kwiaty. Poruszajcie temat przyszłości planując wspólne zamieszkanie. Możecie wymieniać się swoimi rzeczami. Podaruj jej jedną ze swoich koszulek. Zasypiając w niej będzie mogła sobie wyobrazić, że jesteś tuż obok. Pamiętajcie o tym, że jeśli związek się rozwinie, dzieląca was odległość będzie jedynie stanem przejściowym. Starajcie się odwiedzać jak najczęściej. Mimo wszystko związek partnerski nie będzie w pełni satysfakcjonujący, jeśli będzie polegał wyłącznie na dzielących was kilometrach. Zrezygnujcie z kontrolowania siebie nawzajem, ponieważ każdy ma prawo do czasu dla siebie. Jeśli chcecie budować relacje, musicie nauczyć się sobie ufać. Jeśli Twój wybranek stale okazuje Ci zainteresowanie, nie musisz się obawiać, że spotyka się z kimś innym. Panujcie nad własną zazdrością, która może zniszczyć to, co już udało się wam wspólnie stworzyć. Wypytywanie o każdą minutę bez kontaktu może się źle skończyć.

Jakie są zalety?

Tęsknota może podsycić fascynację waszym partnerem oraz uczucia do niego. Każde wasze spotkanie to jak długo wyczekiwana randka. Jeśli nie macie możliwości, by widywać się codziennie, wasze zainteresowanie sobą nie osłabnie, a będzie rosnąć bardziej. Dzięki niekończącym się rozmowom przez przeróżne komunikatory, możemy dobrze poznać drugą osobę i dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Przez to, iż często wkrada się niepewność, nie możemy być do końca pewni co nasza druga połówka robi oraz z kim przebywa. To jednak sprawia, że bardziej doceniamy ją oraz jej obecność. Jeśli razem przetrwacie próbę czasu i dzielącą was odległość, na pewno pokonacie inne przeszkody, które napotkacie na swojej drodze. Przyniesie wam to satysfakcję. Myśl, że setki kilometrów dalej jest ktoś, kto bardzo nas kocha, na pewno sprawi, iż jeszcze bardziej zechcecie walczyć o wasze wspólne życie.

Co jest jeszcze ważne w związkach na odległość?

Przede wszystkim wspólny szacunek. Tylko wtedy staniecie się jednością. Jeśli przez telefon mówisz złe rzeczy, a potem się rozłączasz to możesz być pewien, że drugiej osobie na pewno zrobiło się przykro. W relacjach na odległość bardziej chodzi o słowa niż o czyny, dlatego lepiej poświęcać czas na pozytywne rozmowy. Staraj się nie wyładowywać negatywnych emocji pod wpływem chwili na swojej drugiej połówce. Możesz ją tym zranić, a Ciebie mogą później dopaść wyrzuty sumienia. Nie zaniedbujcie się nawzajem. Warto pielęgnować uczucie, którym darzymy drugą osobę oraz zdobywać ją każdego dnia na nowo, by cały czas czuła się wyjątkowa i kochana. Jeśli będziecie stosować się do powyższych rad, to nic wam nie stanie na drodze do waszego szczęścia.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Związek na odległość – zaleta czy same kłopoty?”

  1. Awatar Wit
    Wit

    Nie wytrzymałbym czegoś takiego….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *